Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policjanci włączyli się do kampanii "Zdrowe Lato"

Ostródzcy policjanci w ramach działań "Bezpieczne wakacje 2018" i "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą" aktywnie włączyli się do kampanii "Zdrowe Lato" organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Ostródzie oraz Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie. Podczas spotkania nad Jeziorem Drwęckim przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku i opowiadali o swojej pracy.

Ostródzcy policjanci po raz kolejny aktywnie włączyli się do kampanii "Zdrowe Lato" organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Ostródzie oraz Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie. W miniony piątek (06.07.2018) w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2018" i "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą" nad jeziorem Drwęckim stanęło policyjne stoisko. Dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na pytania. Osoby odwiedzające policyjny namiot miały okazję dowiedzieć się, na czym polega rekrutacja do służby w Policji i jakie wymagania należy spełniać, by dostać się do tej formacji.

Funkcjonariusze przypominali również o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku. Do dyspozycji mieszkańców i turystów były liczne ulotki informacyjne oraz elementy odblaskowe. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość ubrania policyjnej czapki i kamizelki odblaskowej. Najmłodsi mogli poczuć się jak prawdziwi stróże prawa i usiąść za kierownicą radiowozu.

(ab/rj)