Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Policjanci odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży w ramach działań "Bezpieczne Wakacje"

Okres wakacyjny to dla policjantów czas równie pracowity jak rok szkolny. Funkcjonariusze w ramach wakacyjnej akcji prewencyjnej wspólnie z pracownikami Sanepidu kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas takich odwiedzin policjanci rozmawiają z uczestnikami między innymi o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą oraz jak unikać zagrożeń z jakimi mogą spotkać się w okresie wakacji.

Wakacje to przywilej odpoczynku dla uczniów. To także czas wzmożonej aktywności policyjnej w różnych dziedzinach, głównie w sferze zapewnienia bezpieczeństwa, wszędzie tam gdzie wypoczywają młodzi ludzie.

W piątek (06.07.2018) węgorzewscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Węgorzewie odwiedzili dzieci i młodzież przebywające na obozach harcerskich w Przerwankach i Ośrodku Róża Wiatrów w Węgorzewie.                    W trakcie spotkania funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, których przestrzeganie gwarantuje bezpieczny wypoczynek. Uczestnicy  dowiedzieli się między innymi, jak powinny zachowywać się nad wodą, w trakcie zabawy z rówieśnikami oraz jak unikać zagrożeń z jakimi mogą się spotkać w okresie wakacji. Nie zabrakło także porad dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu  i skutkach zażywania środków odurzających. Pracownicy Sanepidu, mówili o zagrożeniach kleszczami, o wściekliźnie oraz o tym, jak się przed nimi ustrzec.

Na koniec spotkania funkcjonariusze zachęcali do wzięcia udziału w konkursach "Filmowy przeWODNIK" oraz "Mój pies i woda – bezpieczna przygoda".

Spotkanie odbyło się w ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, która została objęta honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

gm/kw