Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Zatrzymany za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Policjanci z Elbląga zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie rozegrało się wczoraj (12 czerwca) około godziny 20:00 na ulicy Gdańskiej w Elblągu. Do 28-latka podszedł pijany i agresywny mężczyzna. Przewrócił on pokrzywdzonego na ziemię, zaczął podduszać i grozić nożem. Agresor chciał pieniędzy. Z kieszeni spodni pokrzywdzonego zabrał 3 złote i e-papierosa. Następnie podejrzany uciekł.

Pokrzywdzony zadzwonił pod numer alarmowy 112 i po chwili na miejsce pojawili się policjanci. W tym samym czasie rozdzwoniły się telefony u dyżurnego. Ludzie zgłaszali, że na kilku ulicach dalej pijany mężczyzna zaczepia przechodniów. Jak się okazało był to ten sam mężczyzna, który wcześniej dokonał rozboju. Po kilku minutach został zatrzymany na ulicy Orlej i trafił do policyjnego aresztu. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci znaleźli przy nim skradzionego, elektronicznego papierosa. 23-latek to mieszkaniec Elbląga. W przeszłości był notowany za groźby i uszkodzenie ciała. Funkcjonariusze będą wnioskować do sądu o areszt dla podejrzanego. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

js/kw