Mrągowo: Policjanci na targach pracy - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo: Policjanci na targach pracy

Jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta? Jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji? Na te i wiele innych pytań odpowiadały mrągowskie funkcjonariuszki podczas targów pracy. Opowiadały zainteresowanym także o tym, jak w praktyce wygląda policyjna służba.

Wczoraj (12.06.18r) w Mrągowie odbyły się Mrągowskie Targi Pracy i Edukacji OHP zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie i OSiW OHP w Mrągowie, a skierowane do uczniów i osób bezrobotnych.

Celem targów, było przybliżenie specyfiki lokalnego rynku edukacji i pracy. Tego typu przedsięwzięcia dają możliwość spotkania z przyszłymi pracodawcami oraz  zapoznania się z konkretną branżą. Wśród różnego rodzaju firm i instytucji, nie zabrakło także mrągowskich policjantów, którzy przygotowali swoje stoisko informacyjne.

W stworzonym przez funkcjonariuszy punkcie, można było porozmawiać na temat pracy w Policji, procesu rekrutacji,  jak wygląda test sprawności fizycznej czy wiedzy.

Młodych ludzi informowano o oczekiwaniach oraz wymogach jakie stawia Policja.

 

Najczęściej zadawane pytania dotyczyły jakie potrzebne są dokumenty i gdzie należy je składać, oraz jak przebiegają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego.

 

Przypominamy, że wszystkie osoby zainteresowane pracą w Policji mogą znaleźć niezbędne informację na ten temat na stronie internetowej www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl w zakładce „Rekrutacja”.

Polecamy także film instruktażowy pokazujący, jak wygląda test sprawności fizycznej. https://www.youtube.com/watch?v=QSl6tNNQr34

dk/kw