Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: 32-latek włamał się do samochodu. Został zatrzymany w trakcie ucieczki

Kara do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 32-latkowi, który włamał się do samochodu zaparkowanego na prywatnej posesji skąd zabrał pieniądze. Gdy uciekał z miejsca zdarzenia został zatrzymany przez właściciela pojazdu. Pokrzywdzony o zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomił miejscowych policjantów. 32-latek był pijany - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo usłyszał już zarzuty.

W niedziele (10.06.2018) oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców Węgorzewa o kradzieży z włamaniem do samochodu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że na jego posesji sprawca wybił szybę do samochodu i zabrał pieniądze w kwocie około 40 złotych. Gdy tylko zauważył uszkodzenia w pojeździe natychmiast wybiegł na drogę, gdzie zobaczył oddalającego się mężczyznę i pobiegł za nim. Jak się okazało - był to sprawca zdarzenia, którego pokrzywdzony zdołał ująć. O fakcie szybko powiadomił miejscowych policjantów.

Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec miasta. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2 promile alkohol w organizmie. Wczoraj (11.06.2018) podczas przesłuchania przyznał się do popełnionego czynu. 32-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(gm/tm)

  • Zatrzymany mężczyzna
    Zatrzymany mężczyzna