Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Alkohol to zagrożenie niczym „tykająca bomba”. Niestety mimo takiego zagrożenia, kierowcy w dalszym ciągu siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu

Oprócz prędkości także alkohol jest jednym z głównych czynników zdarzeń w ruchu drogowym. Kierującego pod wpływem alkoholu można porównać do „tykającej bomby”, gdyż nie wiadomo w której chwili może stać się coś tragicznego. Niestety mimo takiego zagrożenia, kierowcy w dalszym ciągu siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policjanci nie dają przyzwolenia na takie rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego i w dalszym ciągu będą konsekwentni w eliminowaniu takich osób.

Ełk:


Wczoraj (07.06.18 r) do oficera dyżurnego zadzwonił młody mężczyzna i poinformował, że kiedy siedział w swoim zaparkowanym samochodzie, zauważył kierującego fiatem panda, który próbował zaparkować obok niego. Oświadczył, że kierujący miał wyraźny problem z manewrowaniem. W pewnym momencie, ustawiając pojazd zarysował jego auto. Zaraz potem wysiadł na zewnątrz i odszedł z miejsca zdarzenia. Policjanci natychmiast pojechali w kierunku oddalenia się mężczyzny. Kilka ulic dalej znaleźli go opartego o słup energetyczny. Okazało się, że 63-letni mieszkaniec Ełku był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 3,2 promila alkoholu w jego organizmie.   

Teraz za swoje zachowanie 63-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, utrata prawo jazdy na okres co najmniej 3 lat oraz wysokie świadczenie pieniężne. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji, za co grozi mu kara grzywny.

 

Morąg:

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec gm. Miłakowo, który widząc dziwne zachowanie kierowcy motoroweru zatrzymał go, uniemożliwił dalszą jazdę i wezwał na miejsce policjantów. Jego podejrzenia okazały się słuszne- 30- latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło dziś (08.06.2018) w nocy na terenie gminy Miłakowo. Mieszkaniec jednej z miejscowości zauważył motorowerzystę, którego zachowanie wskazywało na to, że może być pod wpływem alkoholu. Zgłaszający postanowił zatrzymać mężczyznę i uniemożliwić mu dalszą jazdę. Zabrał kierowcy kluczyki i wezwał na miejsce policjantów.

Funkcjonariusze potwierdzili jego podejrzenia. Badanie 30- latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. PO wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem.
Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu ostródzkiego.


Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również zwykli obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

 

aj/ab/kw