KWP: Mundur na rowerze – pomoc dla Arka i Marcina - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Mundur na rowerze – pomoc dla Arka i Marcina

Jeszcze niedawno oni nieśli pomoc, dziś sami jej potrzebują. Warmińsko-mazurscy policjanci przyłączyli się do II edycji wyjątkowej rowerowej sztafety charytatywnej, która ma na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji. W tym roku mundurowi jadą dla Arka i Marcina z Łodzi.

Rowerowa sztafeta w czwartek (24.05.2018) ruszyła w dalszą drogę ze Szczytna. Poza promowaniem aktywności fizycznej i dbania o zdrowie, akcja „Mundur na rowerze” ma przede wszystkim na celu zbiórkę funduszy dla poszkodowanych w czasie służby funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej, którzy odnieśli poważne obrażenia podczas wybuchu, do jakiego doszło w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach pod koniec 2017 roku. Honorowy patronat nad ta imprezą objął Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie IPA. W tym roku służby mundurowe, w tym warmińsko - mazurscy policjanci jadą dla st. sierż. Marcina Miniaka z Komisariatu Policji V w Łodzi oraz asp. szt. Arkadiusza Dąbrowskiego z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Łodzi.

Każdy może pomóc Arkowi i Marcinowi i wesprzeć cel akcji wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:
29 1020 3408 0000 4002 0405 9309 PKO BP

tytuł wpłaty: Mundur na rowerze 2018

Warmińsko – mazurscy policjanci pojadą od 24 maja przez Szczytno, Mrągowo, Olsztyn, Bartoszyce, Braniewo i Elbląg.

Funkcjonariusze swoją sztafetę zakończą 30 czerwca w Łodzi. Mają do pokonania 6100 km, w trasie przejeżdżają przez 133 miasta.

Szczytno:

Mrągowo:

Olsztyn:

 

Braniewo:

II edycja sztafetydo Braniewa dotarła cztery dni później. Bransoletkę, symbolizującą sztafetową pałeczkę, uczestnikom rajdu w Braniewie przekazali mundurowi z Bartoszyc. 26 maja o godz. 9 :00 spod braniewskiej komendy ruszyła 18 osobowa grupa – a w niej komendant powiatowy Policji w Braniewie i jego 14 funkcjonariuszy, 2 policjantów z Młynar, mieszkaniec Braniewa oraz funkcjonariuszka KAS. To jedna z najliczniejszych grup, która wzięła udział w sztafecie od początku istnienia akcji. Uczestnicy sztafety mięli do przejechania ponad 50 km na trasie Braniewo-Frombork-Tolkmicko-Kadyny-Elbląg. Po ponad 2 godzinach grupa dotarła do Elbląga, gdzie kom.Tadeusz Telenga przekazał bransoletkę kolejnym uczestnikom sztafety, miejcowym mundurowym.

 

  • Sztafeta w Braniewie Sztafeta w Braniewie
    Sztafeta w Braniewie
  • Sztafeta w Braniewie Sztafeta w Braniewie
    Sztafeta w Braniewie
  • Sztafeta w Braniewie Sztafeta w Braniewie
    Sztafeta w Braniewie

Ładowanie odtwarzacza...

kw/tm