Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Włamał się do salonu prasowego, a wyszedł z kajdankami na rękach

Mieszkaniec powiatu działdowskiego włamał się do jednego z salonów prasowych na terenie Działdowa i ukradł kilkanaście paczek papierosów. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez policyjny patrol. Z kajdankami na rękach, w asyście funkcjonariuszy, trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano (16.05.2018r.) policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali na gorącym uczynku 28-letniego mieszkańca gminy Działdowo, który włamał się do salonu, a następnie ukradł kilkanaście paczek z papierosami różnych marek i bilon z pieniędzmi. Do salonu „włamywacz” wszedł samodzielnie, jednak opuścił go z kajdankami na rękach i w asyście funkcjonariuszy, którzy zatrzymali go tuż po popełnieniu przestępstwa. Policjanci odzyskali o zabezpieczyli skradziony towar i pieniądze.

W trakcie wykonywania czynności z podejrzanym policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn zabroniony, który ma na sumieniu 28-latek. W nocy przed zatrzymaniem mężczyzna usiłował włamać się do sklepu odzieżowego znajdującego się nieopodal ww. salonu prasowego z zamiarem kradzieży, jednak z uwagi na trudności w pokonaniu zabezpieczeń nie był w stanie dokończyć rozpoczętego już włamania. Ponadto dzień wcześniej mężczyzna wykorzystując nieuwagę właściciela jednego ze sklepów na terenie miasta, ukradł trzy telefony komórkowe o łącznej wartości 750zł.

Wczoraj po południu 28-latek usłyszał zarzuty. Odpowie za kradzież z włamaniem, usiłowanie kradzieży z włamaniem i kradzież. Policjanci wspólnie z Prokuraturą z Działdowa wystąpili z wnioskiem do sądu o ukaranie mężczyzny i pozbawienie go wolności na okres 6 miesięcy, co spotkało się z pełną aprobatą. Niebawem mężczyzna trafi do więziennej celi.

jn/kw