Iława: Narkotyki schował w pudełku po cukierkach - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Narkotyki schował w pudełku po cukierkach

22 – latek będzie tłumaczył się przed sądem po tym jak został zatrzymany przez dzielnicowego. Mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę. dodatkowe środki odurzające miał w swoim domu schowane...w pudełku po cukierkach. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za ten czy przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego przez dzielnicowych i regularny kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy w policyjnej pracy. Kiedy policjant zobaczył mężczyznę, który stał w okolicach iławskiego kina postanowił go wylegitymować. Funkcjonariusz pamiętał, że mieszkaniec Iławy ma kontakt  z osobami, które były już zatrzymane za posiadanie narkotyków. Policjant podejrzewał, że mężczyzna może również posiadać przedmioty służące do popełnienia przestępstwa. W trakcie dalszych czynności okazało się, że miał rację. 22 – latek w kieszeni spodenek miał schowany susz roślinny, który po badaniu narkotestem okazał się marihuaną. Następnie policjanci pojechali do miejsca zamieszkania 22 – latka. Jak się okazało mężczyzna miał tam także narkotyki schowane w opakowaniu po cukierkach. Mieszkaniec Iławy został zatrzymany i usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. Mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat ”.

jk/kw