Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Znęcał się nad partnerką i kierował samochodem mając ponad 2 promile. Sąd zastosował tymczasowy areszt

Iławski sąd zdecydował o 2 - miesięcznym areszcie wobec sprawcy przemocy domowej. 38 - latek podejrzany jest o znęcanie się nad swoją partnerką oraz kierowanie samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Kodeks karny za samo znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze domowej. Zgłaszająca dodała, że uciekła z domu z jednym dzieckiem a drugie pozostało w domu ze sprawcą przemocy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce jednak nikogo tam nie zastali. Ustali, że mężczyzna wsiadł w auto z dzieckiem i odjechał w nieznanym kierunku. W trakcie czynności funkcjonariusze zatrzymali 38 – latka. Okazało się, że mężczyzna po drogach powiatu iławskiego jeździł samochodem ze swoją 3 – letnią córeczką będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, również, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdem. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali 38 - latka i osadzili w policyjnym areszcie. Podczas prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili także, że  mieszkaniec powiatu iławskiego będąc pod działaniem alkoholu wszczynał niczym nieuzasadnione awantury, podczas których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, krytykował, bił, szarpał oraz groził pozbawieniem życia. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie oraz wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. W trakcie prowadzonych czynności, funkcjonariusze przesłuchali świadków. Okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad swoją partnerką. Mieszkaniec powiatu iławskiego usłyszał zarzut znęcania się nad swoimi najbliższymi oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Na podstawie zgromadzonego materiału, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. 38 - latek najbliższe 2 miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za samo fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

jk/kw