Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Posiadał przy sobie narkotyki. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 18 – latkowi, który posiadał przy sobie narkotyki. Teraz mieszkaniec gminy Iława będzie tłumaczył się przed sądem.

Iławscy dzielnicowi  podczas patrolu miasta, który jest określony jako miejsce zagrożone w aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zauważyli młodego mężczyznę, który dość nerwowo się rozglądał. Policjanci postanowili wylegitymować mężczyznę, a następnie sprawdzili go w policyjnych systemach. Dodatkowo funkcjonariusze polecili opróżnić 18 – letniemu mieszkańcowi gminy Iława kieszenie. Jak się okazało mężczyzna posiadał przy sobie woreczek strunowy z zawiniątkiem. Niedozwoloną substancją okazała się marihuana. Policjanci zatrzymali 18 – latka, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów posiadania niedozwolonych substancji, do którego się przyznał.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. Mówi, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat ”.

jk/kw