Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lubawskie, Kętrzyn: Poszukiwani nie unikną odpowiedzialności

Dobre rozpoznanie rejonu służbowego przez dzielnicowych i policjantów pełniących służbę zewnętrzną, a także regularny kontakt z lokalną społecznością – to ważne i bardzo przydatne elementy, które w policyjnej pracy pomagają zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Tak było w przypadku 4 mężczyzn, poszukiwanych za popełnione przestępstwa.

Nowe Miasto Lubawskie

Nowomiejscy policjanci zatrzymali kolejne 3 osoby, na które zostały wydane nakazy doprowadzenia do zakładu karnego za popełnione przestępstwa. W Jamielniku dzielnicowa w trakcie obchodu swojego rejonu służbowego zauważyła mężczyznę, który poszukiwany był przez sąd do obycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo niestosowania się wcześniejszego wyroku zakazującego mu prowadzenie pojazdów rowerowych. 49-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie został zatrzymany i najbliższe 150 dni spędzi za kratkami. Dzielnicowi z Biskupca pełniąc służbę na terenie Bielic zatrzymali kolejnego z poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Jest nim 50-letni mieszkaniec tej gminy, który uchylał się wcześniej zasądzonej mu przez sąd kary ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania pracy za przestępstwo uchylania się od płacenia alimentów. Mężczyzna spędzi w zakładzie karnym 60 dni. Tego samego dnia policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego patrolując ulice Nowego Miasta Lubawskiego zauważyli kolejnego poszukiwanego mężczyznę. 44-letni mieszkaniec miasta zgodnie z nakazem sądu ma do odbycia karę roku pozbawienia wolności za przestępstwa oszustwa, a dokładniej wyłudzenia pożyczki gotówkowej wprowadzając w błąd pracownika biura kredytowego poprzez przedstawienie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości osiąganych dochodów. Wszyscy trzej poszukiwani zostali już doprowadzeni do zakładu karnego.

Kętrzyn / Korsze

Kętrzyńscy policjanci w wyniku prowadzonych działań ustalili miejsce pobytu i zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 28-latek w listopadzie 2016 roku został skazany na 4 lata i 6 miesięcy więzienia za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i handel nimi. Mieszkaniec gminy Bartoszyc nie stawił się sam do zakładu karnego i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W  lutym 2018 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie wystawił za mężczyzną list gończy. Kętrzyńscy policjanci ustalili, że 28-latek przyjedzie do Korsz, aby spotkać się ze swoim kolegą. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic miasta. Był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy i nie stawiał oporu. Poszukiwany trafił do Aresztu Śledczego, gdzie będzie odbywał wcześniej zasądzoną karę.

(lm/tm)