Mrągowo: Policjanci na rowerach patrolują miasto - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo: Policjanci na rowerach patrolują miasto

Lato zbliża się wielkimi krokami i wielu z nas przesiada się na rowery. Korzystając z dwóch kółek można szybciej i sprawniej dotrzeć w miejsca, gdzie nie dojedziemy samochodem. Z tego rozwiązania korzystają także mrągowscy policjanci, którzy też będą przemieszczać się po mieście na rowerach. Dzięki temu mogą sprawnie i szybko patrolować ulice Mrągowa.

Mieszkańcy Mrągowa już mogą spotkać policyjne patrole rowerowe. Mundurowi na jednośladach pojawiają się przede wszystkim na promenadzie Jeziora Czos, ale i w parkach, na uliczkach osiedlowych i terenach rekreacyjnych. Spotkać ich będzie można przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu. 

Patrole rowerowe pozwalają mundurowym objąć nadzorem większy teren, mogą częściej pojawiać się w niebezpiecznych rejonach oraz wjechać w miejsca niedostępne dla samochodu.

Policjanci na jednośladach swoją obecnością oddziałują prewencyjnie, ale też podejmują interwencje wobec osób łamiących prawo. Stróże prawa główną uwagę koncentrują na osobach pijących alkohol w miejscach do tego nieprzeznaczonych, zaśmiecających tereny zielone, czy parkujących w miejscach niedozwolonych i niszczących infrastrukturę służącą do rekreacji.

Policjanci na rowerach mogą podejmować interwencje wobec sprawców przestępstw i wykroczeń, ale nie bez znaczenia jest jednak działanie prewencyjne. Ten niecodzienny sposób pełnienia służby umożliwia mieszkańcom bezpośredni dostęp do policjanta. Osoby zainteresowane mogą podejść i poprosić o pomoc czy interwencję w różnych sprawach lub przekazać swoje sugestie dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie miasta. A policjanci, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba - mogą szybko i sprawnie dotrzeć w najdalsze zakamarki Mrągowa.

dk/kw