Ostróda: Śmiertelne potrącenie rowerzysty - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na trasie Stębark - Frygnowo w gminie Grunwald. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący pojazdem marki Hyundai podczas manewru wyprzedzania rowerzysty zderzył się z nim. W wyniku tego zderzania rowerzysta zmarł.

Wczoraj ( 22.04.2018 r.) około godziny 19:30 na trasie Stębark – Frygnowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia od strony Stębarka w kierunku Frygnowa jechał pojazd marki Hyundai. Kierujący tym samochodem rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim rowerzysty. Podczas wyprzedzania 39-letni mieszkaniec Warszawy potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. W wyniku potrącenia 69-letni mieszkaniec gminy Grunwald zginął na miejscu zdarzenia. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Rowerzysta miał na sobie kamizelkę odblaskową jednak nie miał przy jednośladzie widocznego oświetlenia.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniali przyczyny i okoliczności  tego tragicznego w skutkach wypadku.

ak/kw