Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Ełk: Zabezpieczyli blisko 600 gramów suszu roślinnego oraz specjalistyczny sprzęt służący do uprawy marihuany

Do policyjnego aresztu trafił 26-letni mężczyzna i jego 27-letni kolega. Mężczyźni w wynajmowanych przez siebie mieszkaniach posiadali blisko 600 gramów suszu roślinnego i ponad 2,5 grama białego proszku oraz specjalistyczny sprzęt służący do uprawy marihuany. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających prawo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają czy mężczyźni mają związek z innymi przestępstwami narkotykowymi.

Ełccy kryminalni podejmując działania na rzecz zwalczania przestępczości narkotykowej ustalili, że 26-letni mieszkaniec Ełku, w dwóch wynajmowanych przez siebie mieszkaniach,  może posiadać środki odurzające. W  jednym z mieszkań, w pokoju w jednej z szuflad, specjalnie wyszkolony policyjny  pies służbowy znalazł  substancję roślinną zapakowaną w torebkę foliową. Poza tym w kuchni m.in. w lodówce, a także  w  łazience, w stojącej na pralce misce, policjanci znaleźli susz roślinny.

Natomiast w drugim mieszkaniu, policjanci zabezpieczyli  specjalistyczny sprzęt służący do uprawy marihuany. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna mógł działać wspólnie z 27-kolegą. W  mieszkaniu mężczyzny  kryminalni również znaleźli susz roślinny oraz białą substancję. Łącznie  policjanci zabezpieczyli blisko 600 gramów suszu roślinnego i ponad 2,5 grama białego proszku. Substancje zabezpieczono do dalszych badań laboratoryjnych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających prawo przewiduje karę  do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają czy mężczyźni mają związek z innymi przestępstwami narkotykowymi.