Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Czworo nastolatków zatrzymanych na gorącym uczynku włamania do altanki

Policjanci z braniewskiego patrolu zatrzymali na gorącym uczynku włamania do altanki cztery osoby. Okazało się, że są były to osoby w wieku 13-17 lat. Nastolatkowie za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W sobotę (14.04.2018) oficer dyżurny braniewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do altanki na terenie Braniewa. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zauważyli uszkodzoną siatkę ogrodzeniową, przeciętą kłódkę od furtki oraz drzwi altanki. Funkcjonariusze usłyszeli dochodzące z altanki głosy. Wewnątrz znajdowały się cztery osoby w wieku 13-17 lat, które zostały zatrzymane. Jedną z osób zatrzymanych okazał się poszukiwany 16-latek (wcześniej zgłoszone zostało jego zaginięcie). Sprawcy z altanki do której się włamali dokonali kradzieży dwóch siekier, powerbanka oraz wędki. Przy zatrzymanych zostały ujawnione również inne rzeczy, mogące pochodzić z kradzieży do innych ogródków działkowych.

Za swoje naganne zachowanie nastolatkowie odpowiedzą przed sądem. Najstarszemu z grupy 17-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie nieletnich w wieku 13-15 lat zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

(ds./tm)