Działdowo: Posiadali narkotyki, zostali zatrzymani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Posiadali narkotyki, zostali zatrzymani

Policjanci podczas weekendu zatrzymali dwóch mieszkańców Działdowa oraz jednego mieszkańca gminy Lidzbark, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą przed Sądem - grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek (tj.13.04.2018r.) w godzinach wieczornych patrolujący funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli jadący pojazd marki VW, który zatrzymali do kontroli drogowej. Jak się okazało podczas wykonywanych czynności służbowych policjanci u kierującego ujawnili woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie testerem narkotykowym wykazało, ze jest to amfetamina. Teraz 30-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (tj.14.04.2018r.) działdowscy policjanci patrolujący ulicę miasta Działdowa zwrócili uwagę na mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo. Funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. Szybko na jaw wyszła przyczyna takiego zachowania. Podczas sprawdzenia, u 33 - latka funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli woreczek foliowy, w którym znajdował się biały proszek. Po użycia testera narkotykowego potwierdziło się, że jest to amfetamina. Mieszkaniec Działdowa trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed Sądem. W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (tj.15.04.2018r.) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lidzbarku podczas patrolowania miasta zauważyli jadący pojazd marki VW Transporter, który zatrzymali do kontroli drogowej. Jak się okazało podczas wykonywanych czynności służbowych policjanci u kierującego ujawnili trzy woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie testerem narkotykowym wykazało, ze jest to amfetamina. Kierującemu pobrano również krew do badań czy nie znajdował się podczas jazdy pojazdem pod wpływem środków odurzających. Teraz 23-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(jn/rj)