Mrągowo: Nietrzeźwi na kajaku - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo: Nietrzeźwi na kajaku

Do tragicznego w skutkach zdarzenia mogło dojść na jeziorze Mikołajskim. Pływający tam kajakiem mężczyźni wpadli do wody. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że obydwaj byli nietrzeźwi. Zostali ukarani mandatem za pływanie kajakiem pod wpływem alkoholu. To niska cena, bo mogli przypłacić za to własnym życiem.

Wczoraj dwóch mieszkańców Biskupca wybrało się na kajaki na jeziorze Mikołajskim. Płynąc naprzeciw wioski żeglarskiej wpadli do wody. Na miejsce niezwłocznie podpłynęła załoga WOPR, która pomogła turystom bezpiecznie dotrzeć do brzegu. Wtedy też do interwencji wkroczyli funkcjonariusze, którzy ustalili, ze mężczyźni dopuścili się wykroczenia, bowiem byli nietrzeźwi, co zdecydowanie mogło przyczynić się do nieprzyjemnego zdarzenia na wodzie.

W konsekwencji mężczyźni otrzymali za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mandaty. W tym przypadku zapłacili najniższa cenę za ten incydent, bo w innym przypadku mogliby przypłacić to własnym życiem. Przypominamy, że zgodnie z aktualnymi przepisami za prowadzenie w stanie nietrzeźwości sprzętu pływającego bez silnika, nawet materaca lub kajaka, grozi mandat karny do 500 zł.

(dk/rj)