Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Lidzbark Warmiński

Lidzbark Warm.: Pijany pracownik zgłosił awanturę, którą sam wszczął

Z możliwością utraty pracy musi liczyć się 49-letni pracownik jednego z hoteli na terenie miasta. Mężczyzna przyszedł do pracy pijany i awanturował się z gościem hotelowym. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 49-latka wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dziś (13.04.18) przed godziną 3.00 nad ranem do oficera dyżurnego w Lidzbarku Warmińskim zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że jest pracownikiem ochrony w jednym z hoteli na terenie miasta i zgłosił awanturę z gościem hotelowym. Zgłaszający informował, że awanturnik jest agresywny i doszło między nimi do szarpaniny. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Podczas rozmowy z uczestnikami i świadkami zajścia funkcjonariusze ustalili, że sprawcą awantury był sam zgłaszający interwencję. Podczas rozmowy z pracownikiem policjanci poczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 49-latka wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał policjantom, że przed rozpoczęciem pracy pił piwo.

Teraz 49-latek w najbliższym czasie odpowie przed sądem za podjęcie czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem wykroczeń grozić mu może kara aresztu albo grzywny. Mężczyzna musi liczyć się z tym, że również może stracić pracę.

mk/in