Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ostróda

Ostróda: Odpowiedzą za nielegalny pobór gazu. Akt oskarżenia trafił do sądu

Ostródzcy policjanci wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko dwóm mieszkańcom jednej z pod ostródzkich miejscowości. Mężczyźni w nielegalny sposób podłączyli się pod istniejące instalacje gazowe i dogrzewali w ten sposób swoje domy i inne budynki. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku marca br. ostródzcy policjanci pojechali na interwencję do jednej z miejscowości położonej niedaleko Ostródy. Tam zastali pracowników ostródzkiej gazowni, którzy potrzebowali wsparcia przy kontroli dwóch gospodarstw pod kątem nielegalnego poboru gazu. Pracownicy gazowni już od jakiegoś czas podejrzewali, że może dochodzić tam do kradzieży gazu. Nie mylili się. Okazało się, że sąsiedzi, którzy kilka lat wcześniej mieli podpisaną umowę na dostawę gazu teraz obeszli  zabezpieczenia i pobierali gaz w nielegalny sposób.

Dalej sprawą zajęli się ostródzcy kryminalni. 76 i 68-latek usłyszeli zarzuty w tej sprawie i nie kwestionowali swojej winy.

Za kradzież gazu grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego będą musieli uregulować sprawę z gazownią, która nałożyła na nich kilkutysięczne kary.

ak/in