Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Giżycko

Giżycko: Znęcał się nad swoją 93-letnią matką – został tymczasowo aresztowany

Trzy miesiące aresztu zastosował sąd wobec 51-letniego mężczyzny. Został on zatrzymany przez policjantów z Giżycka i usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją matką. Z ustaleń wynika, że 51-latek, będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, ubliżał, wyzywał, popychał i groził spaleniem. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek policjanci zostali skierowani na interwencję dotyczącą awantury domowej. Na miejscu w rozmowie ze zgłaszającą funkcjonariusze ustalili, że jej syn znęca się nad nią, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Bardzo często wszczyna awantury, podczas których wyzywa ją, szarpie i popycha oraz grozi spaleniem, co zmusza 93-letnią pokrzywdzoną do ucieczki z własnego domu. Ponadto oprawca domagał się pieniędzy od pokrzywdzonej i dewastował wyposażenie mieszkania.

51-letni Dariusz S. został przez funkcjonariuszy zatrzymany, trafił do policyjnej celi. Śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego, przedstawili 51-latkowi zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad 93-letnią matką. 

Sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesiąc.

ich/in