Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: 20-latek odpowie za rozbój, a 19-latek za nakłanianie go do popełnienia tego przestępstwa

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. 20-latek podejrzany jest o dokonanie rozboju, po tym jak używając siły ukradł 64-letniej kobiecie torebkę. Natomiast jego o rok młodszy kolega nakłaniał go do popełnienia tego przestępstwa. Obaj usłyszeli prokuratorskie zarzuty i zostali objęci dozorem policyjnym. Grożą im kary do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku marca tego roku z dotychczasowych ustaleń wynika, że do przypadkowej 64-letniej kobiety, spacerującej po mieście podbiegł nieznany jej mężczyzna. Agresor popchnął ją, używając siły wyrwał jej z rąk torebkę i natychmiast uciekł. Pokrzywdzona w wyniku tego zajścia straciła telefon komórkowy, dokumenty i drobne pieniądze. Policjanci pod nadzorem prokuratury wykonali szereg czynności dochodzeniowo-śledczych i operacyjnych, żeby ustalić jak najwięcej informacji w tej sprawie. Pozwoliło to wytypować sprawcę tego czynu. 20-letni mieszkaniec Suwałk został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju.

Działając dalej w oparciu o zebrane informacje policjanci ustalili także, że w trakcie swojego pobytu w Ełku, gdy doszło do rozboju, suwałczanin przebywał w mieszkaniu u swojego 19-letniego znajomego. Jak wynika z ustaleń śledczych, 19-latek nakłaniał go do popełnienia tego przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut podżegania do rozboju. Obaj mężczyźni zostali przez prokuratora objęci dozorem policyjnym. Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Za podżeganie może grozić taka sama kara.

(akdn/tm)

  • Zatrzymany mężczyzna