Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Promowali zawód policjanta wśród uczniów klas mundurowych

Policjanci w Lidzbarku Warmińskim spotkali się z uczniami w celu doskonalenia umiejętności sprawnościowych młodzieży, która wiąże swą przyszłość z policją. Funkcjonariusze sprawdzali na specjalnie przygotowanych torach przeszkód prawidłowe wykonanie zadań sprawnościowych. Pokonanie toru przeszkód jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego.

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim odbyło się spotkanie uczniów klas mundurowych. Na początku uczniowie mieli możliwość zapoznać się z tajnikami pracy policjantów. Młodzież mogła skorzystać ze specjalnego symulatora jazdy nietrzeźwego kierowcy, który doskonale pokazuje, jak zmienia się percepcja jazdy po alkoholu i jak zostają zaburzone reakcje kierowcy. Takim samym zainteresowaniem cieszyła się strefa, w której policjanci z Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji prezentowali sprzęt służbowy wykorzystywany w codziennej pracy.

Ładowanie odtwarzacza...

Podczas spotkania uczniowie zainteresowani wstąpieniem do służby chcący przygotować się do testu sprawności fizycznej mieli możliwość przystąpienia do próby pokonania elementów toru przeszkód. Takie spotkanie daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i sprawności oraz uzyskania wiedzy jak technicznie pokonywać przeszkody, aby zrobić to sprawie, szybko i zmieścić się w założonym czasie.

 • Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #1
  Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #1
 • Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #2
  Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #2
 • Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #3
  Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #3
 • Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #4
  Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #4
 • Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #5
  Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #5
 • Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #6
  Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #6
 • Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #7
  Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #7
 • Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #8
  Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #8
 • Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #9
  Spotkanie w Lidzbarku Warmińskim #9

Jednym z etapów, który czeka kandydatów do służby w policji jest test sprawności fizycznej. - Polega on na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący minimum 1 min. 41 sekund. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. 

(mk/tm)