Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Policjanci zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji podczas Powiatowych Targów Pracy

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie promowali zawód policjanta podczas XII Powiatowych Targów Pracy w Szczytnie.

Wczoraj w szczycieńskiej hali im. Huberta Wagnera odbyły się XII Powiatowe Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie. Uroczystość została zainaugurowana o godzinie 9.00 przez Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie Panią Beatę Januszczyk, Starostę Powiatu Szczycieńskiego Pana Jarosława Matłacha oraz Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie Pana mł. insp. Tomasza Bzymka. Celem targów pracy było umożliwienie bezpośredniego kontaktu pracodawców i instytucji rynku pracy z osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia lub możliwością kształcenia zawodowego.

Targi pracy nie mogłyby się odbyć bez udziału służb mundurowych. Do podjęcia służby w Policji interesantów zachęcał Komendant Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie mł. insp. Tomasz Bzymek, nadkom. Monika Brzostek - Kierownik Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, podkom. Ewa Szczepenek – Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie oraz sierż. Agata Mendelewska – policjantka ds. profilaktyki Wydziału Prewencji.

Punkt informacji promujący dobór do służby w Policji cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, która niebawem stanie przed wyborem zawodu, jak również wśród młodych ludzi, których marzeniem jest założenie munduru. Podczas spotkania policjanci przedstawiali procedurę przyjęcia do służby w Policji, strukturę organizacyjną Policji oraz możliwą ścieżkę kariery w pionach prewencyjnych, kryminalnych, śledczych oraz logistycznych.

Chętnym udzielono informacji o Dniu Kandydata, który odbywa się w każdą trzecią sobotę miesiąca 2018 r. w godz. 10.00-14.00, w czasie którego można dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja, skorzystać z rad policyjnych instruktorów i spróbować swoich sił na torze sprawnościowym. Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 kwietnia w auli sportowej przy ul. 5. Wileńskiej Brygady AK 3 (dawnej ul. Pstrowskiego 3) w Olsztynie.

Obok policjantów wstąpienie w szeregi służb mundurowych promowali Straż Graniczna, Straż Pożarna oraz Służba Więzienna.

(es/rj)