Węgorzewo: „Trzeźwy poranek” w powiecie - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: „Trzeźwy poranek” w powiecie

„Trzeźwy poranek” pod taką nazwą węgorzewscy policjanci, od wczesnego ranka prowadzili na drogach powiatu działania wymierzone w nieodpowiedzialnych kierowców. Miały one na celu przebadanie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. podwójnym gazie. Cieszy to, że tym razem wśród 54 przebadanych wszyscy byli trzeźwi.

Wczoraj (12.03.2018) od godz. 6:00 rano na drogach powiatu węgorzewskiego policjanci prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Poranna akcja miała na celu wyeliminowanie z dróg tych, którzy poprzedni wieczór zbyt długo zakrapiali alkoholem i rano - jadąc chociażby do pracy - znajdowali się jeszcze pod wpływem alkoholu. Przez cztery godziny mundurowi skontrolowali 54 kierujących. To co cieszy to fakt, że wszyscy skontrolowali byli trzeźwi.

Wysokie kary finansowe, zatrzymane prawa jazdy i groźba więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu powinny skłonić kierowców do refleksji. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku i odpowiedzialności na drogach, tak za siebie, jak i za innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci zapowiadają, że takie działania nie są jednorazowe i będą systematycznie realizowane.

(af/tm)