Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Ełk: Usłyszał 15 zarzutów włamań do altanek – został tymczasowo aresztowany

Policjanci zatrzymali 38-latka podejrzanego o szereg włamań do altanek, do których doszło na przełomie lutego br. na terenie różnych ogródków działkowych w Ełku. Mężczyzna w sumie usłyszał 15 zarzutów. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 38-latka.

Policjanci ustalili i zatrzymali 38-latka, który ma na swoim koncie szereg włamań do altanek. Mężczyzna włamywał się do pomieszczeń na terenie różnych ogródków działkowych na terenie miasta. Kradł stamtąd głównie elektronarzędzia, ale także wszystkie rzeczy, które przedstawiały jakąkolwiek wartość. Jego łupem padły m.in. akumulatory, drabiny, czajnik czy kable. Łączna wartość strat została w tej chwili oszacowana na kwotę blisko 12.000 złotych. Zebrany do tej pory materiał pozwolił na przedstawienie mu 15 zarzutów, ale policjanci sprawdzają czy nie brał on udziału w innych zdarzeniach.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował 38-latka na najbliższe trzy miesiące. Mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy, więc grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Pod nadzorem miejscowej prokuratury wyjaśniane są wszelkie okoliczności tej sprawy.

ak/in