Szczytno: Nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu drogowego - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu drogowego

Każdego dnia policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących. Prędkość, alkohol to jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. Mimo licznych apeli policji, w dalszym ciągu znajdują się osoby, które za nic maja te wartościowe wskazówki. Tak też było w przypadku kierujących z powiatu szczycieńskiego, którzy w sposób nieodpowiedzialny naruszyli podstawowe zasady przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj (12.03.18 r.) szczycieńscy policjanci podjęli interwencję wobec 28- latka, który na ulicy Kasprowicza kierował BMW. Podczas kontroli drogowej kierowca nie okazał funkcjonariuszom prawa jazdy, ponieważ jak się okazało do lipca 2018 roku posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat. W ciągu ostatnich kilku dni to już trzeci mężczyzna, który zlekceważył postanowienie sądu.

Również wczoraj policjanci ruchu drogowego w miejscowości Dąbrowy zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 112  km/h. 28-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego popełnił wykroczenie i tym samym kierujący toyotą musiał oddać swoje prawo jazdy policjantom. Oprócz zatrzymanych uprawnień na kierującego został nałożony mandat karny w wysokości 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Wczorajszy dzień nie był także szczęśliwy dla 2 kierujących rowerami. Ich podróż zakończyła się mandatami karnymi, gdyż jak się okazało jechali jednośladami w stanie nietrzeźwości. 33-latek i 66-latek  w organizmie mieli po ponad promil alkoholu.

 

esz/kw