Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Sąd bez pobłażania wobec kierowcy, który postanowił wsiąść za kierownicę pod działaniem alkoholu

5.000 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, 4 miesiące pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres 4 lat oraz pokrycie kosztów sądowych - taki wyrok na wniosek iławskich policjantów zapadł w trybie przyspieszonym, a usłyszał go 50-letni obywatel Litwy. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu mając prawie 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o mężczyźnie, który spożywał alkohol po czym z pasażerem wsiadł do vw i odjechał. Zgłaszający poinformował także w którą stronę pojechali mężczyźni oraz jakie numery rejestracyjne  ma pojazd. Policjanci iławskiego ruchu drogowego zauważyli i zatrzymali opisanego vw. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę. Okazał się nim 50-letni obywatel Litwy. Mężczyzna podczas interwencji zachowywał się arogancko oraz agresywnie wobec funkcjonariuszy. W trakcie czynności z pojazdu wyszedł pasażer vw, który zaczął chodzić po drodze. Policjanci zatrzymali mężczyzn i osadzili w policyjnej celi. Okazało się, że 50-latek kierował samochodem osobowym mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj obywatel Litwy w trybie przyspieszonym został doprowadzony do sądu, gdzie usłyszał wyrok: zapłaty świadczenia w wysokości 5000 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, 4 miesiące pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres 4  lat oraz pokrycie kosztów sądowych.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych, każdy nawet anonimowy sygnał pod numer telefonu 112 lub 997 może uratować komuś zycie.

 

jk/kw