Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Ełk: Obywatele zgłaszają – policjanci pomagają osobom narażonym na wychłodzenie

Policjanci interweniowali w gminie Kalinowo po otrzymanym zgłoszeniu o mężczyźnie śpiącym w rowie. Leżący 74-latek był pijany i miał problemy z poruszaniem się. Policjanci udzielili mu pomocy i przewieźli do komendy, gdzie bezpiecznie spędził noc. Niewątpliwie dzięki prawidłowej reakcji świadka policjanci mogli w porę dotrzeć do mężczyzny i skutecznie udzielić mu pomocy.

Policjanci z Ełku interweniowali wczoraj wieczorem wobec osoby będącej pod wpływem alkoholu, która znajdowała się w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. Około godziny 18.00 z oficerem dyżurnym skontaktował się zaniepokojony obywatel i poprosił o pomoc policjantów. Dostrzegł on w rowie leżącego mężczyznę. Okazało się, że znaleziony mężczyzna był pijany, miał przemoczoną odzież i kłopoty z samodzielnym poruszaniem się. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po badaniach lekarskich policjanci przewieźli 74-latka do komendy, gdzie mógł bezpiecznie spędzić noc.

Niejednokrotnie sygnały otrzymane od mieszkańców pozwoliły policjantom na szybkie dotarcie do potrzebujących osób i udzielenie im pomocy. Takie zachowanie świadczy o empatii, braku obojętności na los innego człowieka i ratuje ludzkie życie i zdrowie.

ak/in