Bartoszyce: W dniu swoich urodzin straciła prawo jazdy - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: W dniu swoich urodzin straciła prawo jazdy

Pewna mieszkanka Bartoszyc została zatrzymana do kontroli drogowej. Okazało się, że akurat tego dnia obchodzi swoje 39–urodziny. Z pewnością na długo zapamięta ten dzień, bo policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Kobieta była nietrzeźwa, w organizmie miała promil alkoholu. Za przestępstwo, które popełniła odpowie przed sądem, grożą jej surowe konsekwencje.

W niedzielę (11.03.2018) bardzo wcześnie rano – tuż po godz. 4:00, policjanci z Bartoszyckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą Suzuki. Za kierownicą siedziała 39–latka, która jak się okazało tego dnia świętowała swoje urodziny. Akurat te urodziny na długo zapadną jej w pamięć, ponieważ zamiast cieszyć się z otrzymanych prezentów, musiała oddać policjantom swoje prawo jazdy. Jak się okazało mieszkanka Bartoszyc siedząc za kierownicą auta miała w organizmie promil alkoholu. Wkrótce kobieta będzie miała okazje wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

Kodeks karny dla pijanych za kierownicą przewiduje dotkliwe konsekwencje. Najsurowszą z nich może być kara nawet 2 lat za kratami. Prawo jazdy zostaje zatrzymane na co najmniej 3 lata i trzeba wpłacić minimum 5 tys. zł. na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

(mk/tm)