Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warmiński, Elbląg, Bartoszyce: Spotkania policjantów z młodzieżą

Policyjni profilaktycy w trakcie swojej służby wiele swojej uwagi kierują w stronę młodzieży – szczególnie tej, która wkrótce wkroczy w grono dorosłych . Funkcjonariusze podczas spotkań z nimi m.in. informują młodych ludzi na czym polega odpowiedzialność karna i jakimi zasadami bezpieczeństwa się kierować. Policjanci przybliżają im także na czym polega służba i praca w policji.

Lidzbark Warmiński

Lidzbarscy policjanci organizują cykliczne spotkania z młodzieżą szkolną, by oprócz zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialności karnej nieletnich porozmawiać także o zasadach rekrutacji do służby w policji oraz przybliżyć zawód policjanta. Tym razem spotkanie obyło się na strzelnicy miejskiej w Lidzbarku Warmińskim. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy mundurowej  Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim, którzy już za kilka lat będą decydować o swojej przyszłości wybierając dalszą edukację. Mundurowi przekazali uczniom informacje na temat procesu postępowania kwalifikacyjnego, jego poszczególnych etapach, wymaganiach oraz miejscu składania dokumentów i terminach przyjęć do Policji. Funkcjonariusze przedstawili młodzieży, jakie są wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji. Przekonywali, że praca ta umożliwia kontakt z innymi ludźmi, że jest to zajęcie dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o przywilejach mundurowych, ale również o trudach pełnionej przez nich służby. Funkcjonariusze zaakcentowali, że decydując się na pracę w Policji ważna jest chęć niesienia pomocy, empatii, ale również odporność psychiczna, dodali, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji, rzetelności i sumienności. Spotkanie zostało zorganizowane na terenie miejskiej strzelnicy w Lidzbarku Warmińskim. Pod czujnym okiem instruktora uczniowie mieli możliwość doskonalenia umiejętności strzeleckich oraz zostali zapoznani z przepisami w zakresie posługiwania się bronią palna zgodnie z prawem. Temat spotkania cieszył się dużym zainteresowaniem, uczestnicy pytali o możliwości rozwoju, kształcenia oraz ścieżki awansu w policji. 

 

 • Spotkanie na strzelnicy
  Spotkanie na strzelnicy
 • Spotkanie na strzelnicy
  Spotkanie na strzelnicy

 

Elbląg

W Gimnazjum nr 2 w Elblągu  przeprowadzono wczoraj (06.03.2018) 2 spotkania z młodzieżą klas III na temat "Odpowiedzialności karnej  w związku z używaniem środków odurzających" o skutkach zdrowotnych informował Dyrektor Sanepidu Marek Jarosz.  Spotkanie było również okazją do omówienia narzędzia wpływania na bezpieczeństwo jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.  Mieszkańcy za pośrednictwem Internetu oraz aplikacji KMZB mogą zgłaszać zagrożenia jakie zauważają w swojej okolicy. Tę część poprowadziła sierż. szt. Katarzyna Stankiewicz z Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu. W spotkaniu łącznie wzięło udział 119 uczniów oraz 5 nauczycieli.

 

 • Spotkanie w Elblągu
  Spotkanie w Elblągu

Bartoszyce

Dzisiaj (07.03.2018) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach policjanci spotkali się z tegorocznymi maturzystami. Funkcjonariusze zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji. Obecni na spotkaniu technik kryminalistyki, dzielnicowy oraz oficer prasowy opowiadali o swojej służbie, mówiąc o tych najciekawszych jej aspektach, ale i o trudnych mementach, które są nieodłącznym jej elementem. Młodzież obejrzała spot autorstwa Zespołu Prasowego KWP w Olsztynie promujący służbę w policji oraz film pokazujący jak wygląda test sprawności fizycznej, który trzeba zdać, aby dostać się w nasze szeregi. Młodzież dowiedział się, że w każdą 3 sobotę miesiąca w godz. 10 -14 w auli sportowej Oddziałów Prewencji Policji w Olsztynie przy ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 3 (dawna ul. Pstrowskiego), mogą spróbować swoich sił na torze przeszkód i skorzystać z rad policyjnych instruktorów. Uczestnicy spotkania, byli zainteresowani w szczególnością tym jak wyglądają i na czym polegają testy psychologiczne, oraz jak wygląda szkolenie podstawowe. Kolejna część spotkania poświęcona była Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Młodzież zadawała pytania i była zainteresowana możliwościami jaki daje aplikacja.

 • Spotkanie w Bartoszycach #1
  Spotkanie w Bartoszycach #1
 • Spotkanie w Bartoszycach #2
  Spotkanie w Bartoszycach #2
 • Spotkanie w Bartoszycach #3
  Spotkanie w Bartoszycach #3
 • Spotkanie w Bartoszycach #4
  Spotkanie w Bartoszycach #4
 • Spotkanie w Bartoszycach #5
  Spotkanie w Bartoszycach #5
 • Spotkanie w Bartoszycach #6
  Spotkanie w Bartoszycach #6

(mk/kn//mk/tm)