Działdowo: Bezpieczniej na drodze – policyjne działania - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Bezpieczniej na drodze – policyjne działania

Kolejny raz działdowscy policjanci wspierani funkcjonariuszami z olsztyńskiego Oddziału Prewencji Policji oraz strażnikiem miejskim z Działdowa prowadzili wzmożone działania na drogach powiatu w celu poprawienia bezpieczeństwa. Mundurowi kontrolowali uczestników ruchu drogowego i eliminowali tych, którzy stwarzali szczególne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Czwartkowe (22.02.2018) działania były kontynuacją tych rozpoczętych w styczniu, mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w powiecie działdowskim.

Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie i ze strażnikami miejskimi z Działdowa kontrolowali kierujących pojazdami przemieszczających się drogami powiatu, badali trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. Ponadto zwracali uwagę na pieszych i rowerzystów pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Policjanci ujawnili 7 kierujących i 2 pieszych naruszających przepisy ruchu drogowego, którzy zostali ukarani mandatami.  Najwięcej mandatów wystawiono w związku z przekraczaniem dozwolonej prędkości przez kierowców i niestosowaniem środków bezpieczeństwa w pojazdach (pasy, foteliki do przewozu dzieci). Wobec jednego kierującego policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy i 3 dowody rejestracyjne od pojazdów, w tym 2 z uwagi na nieprawidłowy stan techniczny.

(jn/tm)

  • Działania w Działdowie #1
  • Działania w Działdowie #2
  • Działania w Działdowie #3