Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Alkotest na ścianie w komendzie policji - bezpłatne badanie

Mieszkańcy Elbląga wiedzą od lat, że Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu można bezpłatnie przebadać się na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Do tej pory było to robione za pomocą urządzenia typu AlcoBlow przez oficera dyżurnego jednostki. Od niedawna można to zrobić samodzielnie w recepcji komendy, gdzie został na stałe zamontowany samoobsługowy alkotest.

Liczba osób badających się na zawartość alkoholu jest spora. Zdarza się, że w ciągu doby jest to nawet 30 osób.

Nas cieszy to, że mieszkańcy przychodzą się badać, a nie wsiadają do samochodu po alkoholu. Świadczy to o świadomości społecznej. Poza tym dziś posiadanie prawa jazdy to nie tylko wygoda, to również często kwestia zawodowa. Jego utrata może więc mocno zmienić życiową sytuację

 - mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Ładowanie odtwarzacza...

Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i chce się przebadać, aby nie mieć wątpliwości, że wsiada do auta bez promili, może to zrobić bezpłatnie w recepcji komendy przy ul. Tysiąclecia 3. Dla tych właśnie osób zamontowany jest na stałe alkotest. Wystarczy przyjść do komendy, wziąć słomkę, rozpakować ją, wcisnąć przycisk start a następnie włożyć słomkę w urządzenie i dmuchać. Po chwili pokaże się zawartość alkoholu w organizmie.

(kn/tm)