Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Olecko

Olecko: Pierwszy wpadł podczas kontroli, drugi po zgłoszeniu obywatela, bo jechał „wężykiem” – nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu

Pomimo policyjnych akcji, apeli i wysokich kar zdarzają się ciągle tacy, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Tylko wczoraj na drogach powiatu zatrzymano dwóch kierujących na „podwójnym gazie”. Pierwszy został zatrzymany podczas kontroli drogowej, drugi po zgłoszeniu obywatela, bo jechał „wężykiem”.

Wczoraj po godzinie 17.00 w miejscowości Gąski policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Mercedes. Pojazdem podróżowało 7 osób.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze od 42-letniego kierowcy poczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Policjanci zatrzymali Tomaszowi W. prawo jazdy.

Kiedy policjanci chcieli przekazać pojazd któremuś z pasażerów okazało się, że 5 z nich również było pod wpływem alkoholu.

Tylko jeden był trzeźwy i posiadał prawo jazdy. Mężczyzna tłumaczył, że nie zauważył, że jego kolega jest nietrzeźwy. 

O drugim nietrzeźwym kierującym policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca Olecka po godzinie 18.30. Jak wynikało z jego relacji, kierujący samochodem osobowym marki Opel od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Kolejowej jechał „wężykiem”, co mogło świadczyć, że jest nietrzeźwy.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali siedzącego w pojeździe 63-latka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie około 2 promili alkoholu. 

Ponadto po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że Czesław S. posiada zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut. 

Pamiętajmy!

Nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii.

Policjanci apelują również do pasażerów o rozwagę. W przypadku, gdy podejrzewają, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, niech nie pozwolą mu na kierowanie pojazdem. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. W ten sposób możemy uratować ludzkie życie i zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych. 

jsz/in