Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz/Iława: Policjanci przybliżali mieszkańcom Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Chcąc mieć wpływ na bezpieczeństwo w najbliższej okolicy warto skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W minionym roku na terenie powiatu piskiego na mapę naniesionych zostało ponad 700 zgłoszeń. Ponad 40% z nich zostało potwierdzonych. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W Iławie w trakcie spotkania policjant przybliżyły zebranym ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pisz:

Piscy policjanci podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2017 roku. W minionym roku mieszkańcy powiatu piskiego, korzystając z KMZB, zgłosili 728 zagrożenia. Wszystkie zostały sprawdzone przez funkcjonariuszy, a ponad 41% zostało potwierdzonych.

W roku 2017 najwięcej zgłoszeń dotyczyło:

- spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – 306,

- bezpieczeństwa w ruchu drogowym- 245,

- miejsc gromadzenia się młodzieży zagrożonej demoralizacją – 25.

W sezonie letnim pojawiły się także zgłoszenia dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa na obszarach wodnych - 3 takie informacje.

Przypomnijmy, w jaki sposób można skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

Wystarczy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji i tam kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Następnie należy nanieść zagrożenie (z odpowiedniej kategorii) w konkretne miejsce na mapie. Można też dodać krótki opis. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Iława:

W Iławie dzielnicowy st. asp. Tomasz Grysz w ramach działań „Bezpieczne Osiedle” spotkał się z mieszkańcami iławskiego osiedla piastowskiego. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo osób pieszych oraz kierujących w ruchu drogowym. W trakcie spotkania policjant przybliżyły zebranym ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Omówił jakie są zasady korzystania z aplikacji, zachęcając do aktywnego korzystania z "Mapy”. Policjant podkreślił przy tym, jak ważne jest wspólne podejmowanie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Podczas spotkania przestawił również sylwetki dzielnicowych omawiając jednocześnie sposób kontaktowania się z nimi na podstawie m.in. aplikacji „Moja komenda” . Pozwala ona na szybki i w łatwy sposób porozumiewania się z dzielnicowym.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

(as/jk/rj)