Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława, Nowe Miasto Lub.: Młodzi mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Dzielnicowy znalazł u ucznia jednego z gimnazjów powiatu nowomiejskiego woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Badanie wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Z kolei 20-latek i jego młodszy kolega zatrzymani przez dzielnicowego w Iławie, tłumaczyli, że znalezione przy nich narkotyki wcześniej znaleźli na ulicy. Sprawami młodych mężczyzn zajmie się sąd.

Nowe Miasto Lubawskie

Wczoraj (13.02.2018) policjanci interweniowali w jednej ze szkół w powiecie nowomiejskim. Dzielnicowy w trakcie swojej służby ustalił, że 15-letni uczeń może mieć przy sobie narkotyki. Na miejsce wezwano także opiekuna młodzieńca. Podczas przeszukania odzieży funkcjonariusze potwierdzili, że posiada on woreczek z zawartością białego proszku, który po zbadaniu narkotesterem okazał się amfetaminą. Wobec nieletniego policjanci sporządzili dokumentację, która trafi teraz do sądu rodzinnego i nieletnich. Tam zapadnie decyzja o dalszym losie nastolatka.

Iława

„To jakiś środek odurzający, znalazłem go na ulicy” tak tłumaczył się 20-latek, kiedy z młodszym kolegą został zatrzymany przez dzielnicowego. Zaczęło się na tym, że policjant podczas obchodu rejonu służbowego zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusz wylegitymował ich mając podejrzenie, że mogą posiadać przy sobie substancje zabronione. Przypuszczenia dzielnicowego okazały się słuszne. Mężczyźni posiadali przy sobie woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego i białego proszku. 20–latek powiedział funkcjonariuszowi, że to chyba jakiś środek odurzający, który znalazł na ulicy w Iławie. Mężczyźni zostali zatrzymani. Badanie narkotestem wskazało, że była to marihuana i amfetamina. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów, do których się przyznali.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62. 1. „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

(lm/tm)