Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Zniszczył figurkę sklepu z zabawkami. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem

Kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny grozi mieszkańcowi Iławy. 28- latek idąc jedną z ulic w mieście kopnął kilkukrotnie figurkę znajdującą się przed drzwiami wejściowymi sklepu zabawkowego. Mężczyzna ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Do oficera dyżurnego policji zadzwonił świadek, który poinformował, że przed chwilą jakiś mężczyzna kopnął kilkukrotnie figurkę, która stoi przed sklepem z zabawkami. Zgłaszający dodał, że ujął sprawcę. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że sprawca idąc jedną z ulic w mieście podszedł do figurki, która znajdowała się przed wejściem do sklepu. Figurka z tworzywa sztucznego przestawiała chłopca i miała ok. 120 cm wysokości. Mężczyzna w pewnym momencie zaczął ją kopać, uszkadzając jej głowę. Policjanci wylegitymowali sprawcę zniszczenia mienia, którym okazał się 28-latek. Mieszkaniec Iławy oświadczył, że „po prostu poczuł taką potrzebę” i kopną w figurkę.

Teraz mężczyzna ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Kodeks wykroczeń art. 124. mówi o tym, że:

"§ 1. Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 1/4 minimalnego wynagrodzenia,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny."

(jk/rj)