Iława/Pisz: Policjanci zatrzymali kolejnych poszukiwanych - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława/Pisz: Policjanci zatrzymali kolejnych poszukiwanych

Policjanci zatrzymali kolejne osoby, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz nie unikną odpowiedzialności za popełnione czyny.

Iława:

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Iławie wpłynął list gończy za 52-letnim mieszkańcem Lubawy. Policjanci ustalili gdzie obecnie przebywa 52 -latek i zatrzymali go kiedy szedł do pracy. Mieszkaniec Lubawy został już odkonwojowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 14 dni za oszustwa.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci w gminie Iława. Policjanci w celu ustalenia miejsca przebywania 53-latka sprawdzali wcześniej różne adresy, pod którymi mógł przebywać mężczyzna, rozpytywali rodzinę oraz znajomych. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości i obecnie przebywa w jednym z mieszkań na terenie gminy Iława. Okazało się, że pracuje dorywczo a do pracy wychodzi bardzo wcześnie rano i wraca późnym wieczorem. Kiedy policjanci pojechali pod wskazany adres zatrzymali 53-latka. Mieszkaniec powiatu iławskiego został odkonwojowany do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy. Mężczyzn poszukiwany był za kradzieże.

Policjanci z Susza zatrzymali 50-latkę. Kobieta na podstawie sądowego nakazu musiała poddać się leczeniu odwykowemu. Policjanci zatrzymali mieszkankę gminy Susz i odkonwojowali do iławskiego szpitala na oddział terapii uzależnień od alkoholu.


Pisz:

W poniedziałkowy wieczór policjanci piskiej prewencji zatrzymali dwie poszukiwane osoby. To mężczyźni w wieku 24 i 29 lat. Młodszy z nich był poszukiwany przez organy ścigania celem odbycia kary pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. 24-letni mieszkaniec Pisza najbliższe 131 dni spędzi w areszcie śledczym.

15 dni pozbawienia wolności to kara, przed którą uchylał się 29-letni mieszkaniec gminy Pisz. Był poszukiwany za popełnienie wykroczenia kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Obaj poszukiwani odbędą teraz swoje kary w areszcie śledczym.


(jk/as/rj)