Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Gołdap

Gołdap: Podczas służby już korzystają z terminali płatniczych

Policjanci ruchu drogowego z gołdapskiej komendy, wyjeżdżając do służby mają już na wyposażeniu terminale płatnicze. Otrzymali je 5 lutego. Teraz dzięki tym urządzeniom, kierowca ukarany mandatem będzie mógł podczas kontroli natychmiast go opłacić bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a także nie tracąc czasu.

Policjanci z gołdapskiej drogówki, pełniąc służbę na drogach powiatu korzystają już z terminali płatniczych. Dzięki nim za popełnione wykroczenie można zapłacić kartą bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej.

Taka forma płatności to ułatwienie nie tyko dla policjantów, ale także dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dla obcokrajowców i osób, które na co dzień nie mieszkają w Polsce. Do tej pory kierowcy, którzy nie mieli stałego zameldowania na terytorium Polski, w razie popełnienia wykroczenia drogowego zobowiązani byli do uiszczenia kary od razu na miejscu.  Niestety, nie zawsze posiadali przy sobie gotówkę bądź właściwą sumę. Wówczas funkcjonariusze musieli dowieźć takie osoby do bankomatu, aby umożliwić im płatność. Teraz nie będzie to konieczne.

Za pomocą terminali można od razu opłacić mandat karny używając swojej karty płatniczej lub innego instrumentu płatniczego tj. BLIK. Oczywiście decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie, należy do osoby ukaranej.

Zapłacenie grzywny na miejscu, za pomocą takich terminali pozwala na szybkie zakończenie procedury i zwalnia kierowcę z konieczności pamiętania o opłaceniu mandatu.

Możliwość takiej płatności daje Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. Gołdapska drogówka otrzymała 2 takie terminale. Policjanci przeszli odpowiednie szkolenie z zakresu obsługi technicznej tych urządzeń.

ab/in