Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Nidzica

Nidzica: Dyscyplinowali kierowców przekraczających dozwoloną prędkość

Podczas działań „Prędkość” nidziccy policjanci wyeliminowali na 3 miesiące nieodpowiedzialnego kierowcę land rovera. Mężczyzna pędził w obszarze zabudowanym 107 km/h. Nie trudno sobie wyobrazić jakie zagrożenie stanowił dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.

Wczoraj od godzin rannych policjanci ruchu drogowego wyposażeni w mierniki prędkości wyruszyli na drogi powiatu nidzickiego. Ich głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności ograniczenie liczby zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. W miejscowości Muszaki w gminie Janowo do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca land rovera. Powodem kontroli była prędkość z jaką poruszał się mężczyzna w obszarze zabudowanym. 65-latek pędził z prędkością 107 km/h przez małą miejscowość. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W dalszej kolejności zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesiące.

Funkcjonariusze w czasie działań „Prędkość” skontrolowali 30 pojazdów oraz stan trzeźwości ich kierowców. 11 z nich zostało ukaranych mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. W dalszym ciągu użytkownicy dróg zapominają, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.  

Po raz kolejny przypomnimy, że obecne warunki atmosferyczne są bardzo zmiennie, a co za tym idzie – bardzo niebezpieczne. W ciągu dnia dodatnia temperatura powoduje odwilż, a noc przynosi nam przymrozki. W tych trudnych i zmiennych warunkach atmosferycznych nie zapomnijmy o włączeniu  myślenia, wzmożeniu czujności i zdjęciu nogi z gazu.

  • Działania Prędkość
    Działania Prędkość
  • Działania Prędkość
    Działania Prędkość