Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Czujność mieszkanki miasta i wsparcie policjantów pomogły starszej pani wrócić do domu

Policjanci ustalili adres i odwieźli do domu 89-letnią kobietę, która zdezorientowana siedziała na dworcu. Seniorka nie potrafiła logicznie wytłumaczyć, co robi w tym miejscu. Informację o starszej pani przekazała oficerowi dyżurnemu osoba zaniepokojona jej losem.

Przypadkowa osoba zadzwoniła pod numer alarmowy, ponieważ zaniepokoiła się losem starszej kobiety siedzącej na dworcu. Informację oficer dyżurny otrzymał przed godziną 19:00.

Zdezorientowana kobieta nie potrafiła wrócić do domu, była ubrana nieadekwatnie do pogody. Kobieta w rozmowie z policjantami nie potrafiła powiedzieć, gdzie mieszka, ani co robi w tym miejscu. Policjanci z cząstkowych informacji ustalili jej adres i odwieźli ją do domu. Na szczęście kobiecie nic się nie stało. Dzięki uzyskanym informacjom policjanci ustalili także rodzinę 89-latki, która zobowiązała się nią zaopiekować.

Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze, bezdomne, niesamodzielne i potrzebujące pomocy. Przez trudne warunki atmosferyczne mogą być narażone na wychłodzenie. Każdy sygnał przekazany pod numerem alarmowy zostanie sprawdzony przed odpowiednie służby.

(akdn/tm)