Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Zdarzenia drogowe na drogach powiatu działdowskiego

Policjanci z powiatu działdowskiego wyjaśniali okoliczności zdarzeń, które miały miejsce na drogach powiatu. W wyniku zaistniałych sytuacji drogowych jedna osoba trafiła do szpitala.

W sobotni poranek po godzinie 8.00 policjanci z Działdowa interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym pojazdu znajdującego się w rowie. Na trasie Skurpie - Rutkowice kierująca osobowym fordem nie dostosowała techniki jazdy do warunków panujących na drodze, wypadła z jezdni i uderzyła autem w drzewo. Kierująca nie odniosła żadnych obrażeń. Za spowodowanie kolizji kobietę ukarano mandatem i punktami karnymi.

Po godzinie 10.00 w Lidzbarku na jednej z ulic doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący samochodem VW Polo nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w niego, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowany kierowca pojazdu marki Renault Megane sprawę zgłosił na policję.

Sprawcę kolizji ukarano mandatem i punktami karnymi.

W tym samym dniu w Działdowie kierujący pojazdem marki Seat, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Suzuki. W wyniku zdarzenia kierujący suzuki 67-letni mieszkaniec Działdowa doznał ogólnych potłuczeń ciała i został przewieziony do szpitala w Działdowie na obserwację. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Sprawca zdarzenia 28-letni mieszkaniec Gdańska najprawdopodobniej odpowie za spowodowanie wypadku.

Natomiast na trasie między miejscowościami Wysoka i Gródki samochód wpadł do rowu. Policjanci zastali leżący na boku pojazd marki Ford Fokus. Według wstępnych ustaleń policji pojazdem podróżowały dwie kobiety. Kierująca autem na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn wjechała do rowu. Uczestniczkom zdarzenia nic się nie stało. Wobec kierującej autem sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

(jn/rj)