Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: W czasie wolnym od służby udaremnił ucieczkę podejrzanego o kradzież sklepową

W niedzielne przedpołudnie w jednym ze sklepów na terenie miasta doszło do kradzieży towaru. Podejrzany o kradzież chciał uciec z miejsca zdarzenia, jednak uniemożliwił mu to policjant będący tam w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz zagrodził mężczyźnie drogę i przytrzymał go do czasu przyjazdu policyjnego patrolu. Podejrzany o kradzież wkrótce odpowie za popełnione wykroczenie.

W niedzielę (04.02.2018) na terenie jednego z marketów handlowych na terenie Działdowa mężczyzna próbował wynieść towar ze sklepu nie uiszczając za niego płatności. Zdarzenie miało miejsce przed godz. 11:00. Mężczyzna ten kilka minut wcześniej wziął z półki sklepowej 3 opakowania kawy i schował pod kurtkę, a następnie skierował się w stronę kas i chciał przejść obok bramki nie płacąc za towar. Próbę ucieczki zauważył będący w sklepie w czasie wolnym od służby Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego z komendy w Działdowie. Kasjerka zgłosiła całą sytuację na policję. Gdy mężczyzna próbował uciekać, „nieumundurowany” policjant zagrodził mu drogę i przytrzymał go do czasu przyjazdu policyjnego patrolu. Podejrzanym okazał się 35-letni mieszkaniec Działdowa. Mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie 3 sztuki kawy schowane pod kurtką oraz 5 sztuk kawy w koszyku. Jak sam oświadczył, nie zamierzał płacić za żadną z kaw. Towar w stanie nienaruszonym wrócił na sklepowe półki, a mężczyzna po złożeniu wyjaśnienia opuścił sklep.

W wyznaczonym czasie, mężczyzna będzie musiał stawić się na komendę w Działdowie. 35-latek odpowie za wykroczenie kradzieży. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

(jn/tm)

  • Naczelnik Wydzialu Prewencji i RD w KPP w Dzialdowie