Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Poprosiła o szklankę wody. Wyszła z pieniędzmi i biżuterią

Do drzwi starszej kobiety zapukała nieznajoma kobieta. Poprosiła o szklankę wody. Odwróciła uwagę właścicielki mieszkania i włamała się do barku. Ukradła biżuterię i pieniądze. Niestety te najprostsze metody kradzieży wciąż bywają skuteczne.

Wczoraj (11.01.2018) kętrzyńscy policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do barku segmentu, z którego zostały skradzione pieniądze oraz biżuteria. Pokrzywdzona 83-letnia mieszkanka miasta poinformowała, że do drzwi jej mieszkania zapukała nieznajoma kobieta. Poprosiła o szklankę wody i pod tym pretekstem weszła do mieszkania. Kobieta odwróciła uwagę lokatorki i włamała się do barku, z którego ukradła pieniądze oraz biżuterię o łącznej wartości 11 tys. złotych. Po zdobyciu łupu kobieta uciekła w nieznanym kierunku.

Policjanci apelują!

Przestępcy sięgają po różne metody - nie dajmy się zwieść. Ktoś może wykorzystać naszą dobrą wolę i sprawić, że w kilka chwil staniemy się ofiarą przestępstwa. Aby czuć się bezpiecznie we własnym domu nie należy wpuszczać nieznajomych do środka. Jeżeli mamy wątpliwości, co do intencji lub tożsamości osób pukających do drzwi naszego domu zadzwońmy na policję pod nr 997 lub 112.

(ep/mk)