Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Ełk: Rozlewał i sprzedawał spirytus. Nielegalna działalność zlikwidowana przez policjantów

Za rozlewanie napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru odpowie 61-letni mieszkaniec Ełku. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna w mieszkaniu rozcieńczał spirytus i sprzedawał go okolicznym mieszkańcom, w tym także małoletnim. Policjanci zabezpieczyli u niego w mieszkaniu blisko 6,5 litra rozcieńczonego spirytusu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że 61-letni mężczyzna może rozlewać i sprzedawać napoje spirytusowe. W trakcie wykonywania czynności policjanci dostrzegli młodego mężczyznę, który wychodził z mieszkania 61-latka z zakupionym rozcieńczonym spirytusem bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Okazało się, że to 17-latek, który kupił dwie butelki alkoholu.

Policjanci dokonali przeszukania mieszkania zajmowanego przez 61-latka, gdzie znaleźli i zabezpieczyli 10 butelek po wódce o pojemności 0,5 litra i 6 butelek o pojemności 200 ml. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna handlował rozcieńczonym spirytusem wśród okolicznych mieszkańców.

Zgodnie z Ustawą osoba, która bez wymaganego wpisu do rejestru rozlewa napoje spirytusowe podlega karze grzywny, graniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

ak/in