Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warmiński: Wszczął awanturę z matką, a przed policjantami próbował schować się w piwnicy. 20-latek zatrzymanych

Lidzbarscy policjanci interweniowali wobec 20-latka, który wszczął awanturę z matką. Młody mężczyzna wyzywał kobietę, pluł na ściany i meble oraz był agresywny. Został zatrzymany w piwnicy, gdzie próbował schować się przed interweniującymi policjantami. Za przestępstwo znęcania się nad najbliższą rodziną mieszkańcowi miasta grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie awantury domowej miało miejsce wczoraj (11.01.2018) przed godz. 21:00. Z relacji pokrzywdzonej mieszkanki miasta wynikało, że jej 20-letni syn wszczął bez powodu kłótnię i zaczął ją wyzywać. Agresywny mężczyzna zaczął rzucać się do bicia, krzyczał i pluł na ściany i meble. Kiedy kobiecie udało się chwycić za telefon i wezwać na pomoc policjantów, 20-latek wybiegł z mieszkania. Policjanci po ustaleniu okoliczności awantury zatrzymali awanturnika w piwnicy. Tam 20-latek próbował schować się przed mundurowymi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec miasta jest pijany i ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania. W rodzinie pokrzywdzonej kobiety policjanci wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(MK/TM)