Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Najpierw groził, później się znęcał. Został aresztowany na trzy miesiące

Iławski sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. 32-latek podejrzany jest o znęcanie się nad swoimi najbliższymi. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Iławscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące znęcania się nad najbliższymi przez 32-latka. Policjanci ustalili, że mężczyzna znęca się nad członkami swojej rodziny od dłuższego czasu. Mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wyzywał ich, uniemożliwiał spoczynek nocny oraz znęcał się fizycznie. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że w czerwcu 2017 r. iławski sąd zadecydował o karze ograniczenia wolności wobec 32-latka, za groźby karalne jakie kierował wobec najbliższych. Nakazał również mieszkańcowi Iławy powstrzymywać się od alkoholu. Mężczyzna jednak nie stosował się do wyroku sądu i nadal znęcał się nad swoimi najbliższymi. W związku z tym 32-latek usłyszał zarzut znęcania się nad członkami swojej rodziny.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. 32-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(JK/TM)