Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Był poszukiwany, miał przy sobie narkotyki – trafił za kraty

Policjanci z Susza zatrzymali poszukiwanego 27–latka. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec miasta posiada przy sobie narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, po czym został przewieziony do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 75 dni w związku z karą za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariusza.

Suscy policjanci podczas patrolu miasta zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 27–latka. Funkcjonariusze podczas codziennej odprawy służbowej zapoznawani są z listą osób poszukiwanych z danego rejonu służbowego. W związku z tym, policjanci wiedzieli, że mieszkaniec Susza jest poszukiwany. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego dane w policyjnych systemach potwierdzając informację. Policjanci zatrzymali mężczyznę.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 27–latek posiada przy sobie zawiniątko, a w nim biały proszek. Badanie narkotestem wskazało, że jest to amfetamina. Mieszkaniec Susza usłyszał zarzuty, do których się przyznał, po czym został przewieziony do zakładu karnego. 27–latek spędzi tam najbliższe 75 dni za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariusza.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii w art. 62. 1. mówi, że „kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

(JK/TM)