Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Ełk: Zatrzymany 45-latek podejrzany o włamanie do sklepu wędkarskiego oraz małżeństwo, które sprzedało skradziony sprzęt

Policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży z włamaniem do sklepu wędkarskiego. Zatrzymany w tej sprawie został 45-letni mężczyzna, który usłyszał zarzut. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Policjanci ustalili także, że młode małżeństwo sprzedawało skradziony sprzęt. Oni usłyszeli zarzuty paserstwa.

Policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży z włamaniem do sklepu wędkarskiego. Do zdarzenia doszło w lutym ubr. Nieznany wówczas sprawca dostał się do wnętrza, demontując kraty w oknie i wybijając szybę. Ze sklepu zginęły wędki, kołowrotki, żyłki i inny sprzęt wędkarski. Straty zostały oszacowane na kwotę ponad 25.000 złotych. Mimo umorzenia, sprawa pozostawała w zainteresowaniu policjantów. W rezultacie uzyskane informacje doprowadziły funkcjonariuszy do 45-letniego mieszkańca Ełku. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Policjanci odzyskali część skradzionego sprzętu.

W tej sprawie policjanci zatrzymali także młode małżeństwo, które sprzedawało skradziony sprzęt. 20-letnia kobieta i 27-latek usłyszeli zarzuty paserstwa. Za paserstwo grożą im kary do 5 lat pobawienia wolności. Natomiast przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

ak/in