Giżycko: AlcoBlow przekazany wydmińskim policjantom - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Giżycko

Giżycko: AlcoBlow przekazany wydmińskim policjantom

Wydmińscy policjanci otrzymali nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow. Posłuży on do eliminowania z dróg pijanych kierowców. Nowe urządzenie zostało zakupione przez Urząd Gminy Wydminy, a przekazał je wójt Radosław Król.

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Przemysław Rawa oraz Kierownik Posterunku Policji w Wydminach asp. szt. Andrzej Pietnoczka odebrali z rąk Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

AlcoBlow jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w organizmie. Jeśli funkcjonariusz stwierdzi za pomocą AlcoBlow, że kierowca jest pod wpływem alkoholu konieczne będzie zbadanie go na innym urządzeniu, które zmierzy ilość alkoholu w jego organizmie i posłuży za dowód w sprawie.

Jeden cykl pomiarowy urządzenia zajmuje około 15 sekund w związku z czym policjant ma możliwość sprawdzenia w krótkim czasie dużej liczby kierujących.

Jest to kolejne urządzenie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w walce z tak poważnym zagrożeniem na drogach jak pijani kierujący.

ich/in

  • Przekazanie Alcoblow
    Przekazanie Alcoblow
  • Przekazanie Alcoblow
    Przekazanie Alcoblow
  • Przekazanie Alcoblow
    Przekazanie Alcoblow
Ładowanie odtwarzacza...